o
< návrat zpět

Stěhování RD a bytů


Snad každý, kdo se kdy stěhoval nebo se podobné věci jen vzdáleně účastnil jako pomocná síla, ví a je přesvědčen, že stěhování je skoro tragédie. Chtěli bychom Vám tento náhled malinko přiblížit a vysvětlit, že ne vždy musí být stěhování tak hrozné.
Jak stěhování probíhá?

Každý zákazník, který se pro stěhování rozhodne a kontaktuje nás, by měl vědět, že pro klidnou a pohodovou práci je třeba dostatek času, proto je důležité nenechávat nic na poslední chvíli. Ujasníme Vám proč.

Za prvé jde o to, aby byl dostatek prostoru na osobní návštěvu našeho pracovníka, který na místě Vašeho bydliště, které se bude stěhovat, se s Vámi domluví na všech podrobnostech. Navíc je schopen Vám dle potřeby poradit, co a jak je potřeba připravit pro stěhování a jakým způsobem. To jen v případě, že balení nebudete potřebovat od nás.


Navíc po ukončení práce není problém, pokud o to zákazník požádá, přenos skříně z jedné místnosti do druhé, protože si její umístění rozmyslel. Není to nic, co bychom pro Vás nemohli udělat.

STĚHOVÁNÍ A VYKLÍZENÍ

Stěhování svépomocí


Tady nastává situace, kde bychom Vám měli vysvětlit, proč stěhovat pouze s profesionály a nikdy ne sami. Ale tak to není. Je spousta možností, jak si do určité míry pomoci sami, aniž byste museli někomu platit. Jde jen o to dobře odhadnout svoje síly a schopnosti. Pokud se už rozhodnete pro stěhování svépomocí, je nutné zajistit lidi s dobrou fyzickou kondičkou. Např. přátele, známé a kamarády v adekvátním věku vůči věcem a nábytku, který budete stěhovat. Tím nemyslíme, že by muž ve středním věku cca 40-50let nedokázal uzvednout lednici, pračku a nebo skříň.

Při stěhování se často ocitneme v situaci, kdy si lidé, kteří nesou břemeno např. 2.-3. patro bez výtahu na úzkých schodech, musejí chvílemi sáhnout až na samé dno svých fyzických sil. Tak proto dobře zvažte, koho o pomoc požádáte. Pokud už máte vytypované lidi, je potřeba se dohodnout na povelech. To znamená, že zvednutí skříně a položení musí proběhnout najednou. Na rovině je to jedno, na schodech by to mohlo být velmi mrzuté. Je potřeba si zajistit popruhy, háky a kurty na nošení. Nikdy bez těchto věcí nestěhujte! To je způsob, jak si zničit zdraví. Pokud zvedáte břemeno na kurtách a popruzích, tak je zvedejte podřepnutím si k břemenu, a potom vztyk pomocí nohou s rovnými zády. Nikdy nezvedejte břemeno tím, že použijete lidská záda jako rameno jeřábu. Lidská záda nejsou na tuto zátěž stavěná a mohl by to být nadlouho váš poslední pohyb. Jak dobře víme, houser je věčný. Pokud máme břemeno zvednuté, můžeme ho nést až ke schodům, kde se musí kurty, háky a popruhy znovu nastavit.

V této fázi je ideální stav 2+1, to znamená 2 lidi na spodku břemena a 1 člověk na vrchu. Je nutné se domluvit, kdo drží břemeno a kdo balanc.  Potom náklad dobře upevněte proti posunu. Po odnosu větší věci, jako je skříň, šatník, piano si vždy odpočiňte. Lidské tělo má omezené možnosti a bylo by chybou myslet si, že jsme schopni nosit velkou zátěž bez odpočinku. Mohlo by se vám to vymstít v situaci při stěhování na schodech, kdy by vás náhlá ztráta fyzické síly mohla dovést až k úrazu.

Také mýtus, že alkohol posiluje a dodává energii je nesmysl. Alkohol pouze dodává Vašemu mozku větší sebevědomí, než je v dané chvíli potřebné. Tak proto, jestli můžeme radit, když panáčka na zahřátí, tak nikdy ne při práci. Nýbrž až po ní. Potom můžete oslavit s rodinou zdar svého úsilí ve zdraví a pohodě. Nikdy se nepřeceňujte a často odpočívejte. Jste na stěhování a ne na útěku. Pokud ve stěhování najdete zalíbení a zjistíte tak jako my, že vám činí potěšení, vítejte v našich řadách.

Facebook